AbcSayfa

Cuma Mesajları Kısa.

Resimli Cuma Mesajları.

Mübarek Cuma günü mesajlarını resimli veya resimsiz olarak yakınlarınıza, sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel Cuma mesajları sayfamızda yer almaktadır. Buradan seçeceğiniz görsel veya sözlü Cuma mesajları ve hayırlı cumalar sözlerini kolayca yakınlarınıza gönderebilirsiniz. İşte resimli ve sözlü Cuma mesajı 2020.

  • Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gönlüne huzur, sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı cumalar.
  • Her zaman Allah’a sığınırım. Çünkü Allah büyük lutuf sahibidir.
  • Namaz kılındı mı artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lutfundan nasip arayın. Allah’ı da daima çok anın ki kurtuluşa eresiniz.
  • Onlar, inanan ve kalpleri ile Allah’ı anarak huzura kavuşan kimselerdir. Kalpler ancak Allah’ı anmakla huzura kavuşur.

Cuma Günü Mesajları.

anlamlı cuma mesajları
anlamlı cuma mesajları

Cuma gecesi için resimli Dualı mesajlar

  • Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili peygamberimiz, şefaatçimiz olsun. Cumamız mübarek olsun.

  • Ey iman Edenler Allah’ı çokça zikredin. (Ahzab – 41) Hayırlı Cumalar!
  • Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz.( Al-i İmran suresi: 139)
anlamlı cuma mesajları
anlamlı cuma mesajları
  • Bilerek Hakkı batıla karıştırmayın. Hakkı gizlemeyin. (Bakara – 42) Cumanız Mübarek Olsun. Selam ve Dua ile.
anlamlı cuma mesajları
anlamlı cuma mesajları

Dualı Cuma Mesajları

  • Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi musibet ve nimetlerle deneriz. Sonunda bize döneceksiniz. (Enbiya – 35) Cumanız mübarek olsun!
anlamlı cuma mesajları
anlamlı cuma mesajları

Anlamlı Cuma mesajları

anlamlı cuma mesajları
anlamlı cuma mesajları

2020 Yeni Resimli Cuma Mesajları

anlamlı cuma mesajları
  • Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem.’ Diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerim.
anlamlı cuma mesajları

Cuma mj

anlamlı cuma mesajları

anlamlı cuma mesajları

anlamlı cuma mesajları

anlamlı cuma mesajları

Ahirete olan inanç dünya hayatına anlam kazandırır.

Ahir zaman fitnelerinden, kazalardan, belalardan, sıkıntılardan, şerli kimselerin ve şeytanın tuzaklarından Allah bizi ve sevdiklerimiz korusun. Hayırlı Cumalar.

İmanına sadık, ümidini yitirmeyen ve rabbimizin beratına ulaşan kullardan olmak dileğiyle.

Kur’an-ı Kerimde Cuma Gününün Önemi

Ey Rabbimiz! Unutur veya hataya düşer de bir kusur işlersek bizi onunla hesaba çekme. (Bakara Suresi 286) Cumamız Mübarek Olsun..

anlamlı cuma mesajları

“Ey Rabbimiz! Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibâdet usûllerimizi göster, tövbemizi kabul et. Zîrâ, tevbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sen”sin.” (Bakara, 128)

Allah”u Teala Cuma gününü Müslümanlara mahsus kılmıştır.Cuma namazı vaktinde alış-veriş günahtır. Cumamız Mubarek olsun inşallah.

Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah.

Ey Rabbim… Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı bağışla. Bizlere merhamet buyur. Şüphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin. Cumanız mübarek ve kabul olur inşallah

Yüce Allɑh mübɑrek Cumɑ-ı şerif hürmetine hɑyɑtın şereflisini, rızkın bereketlisini, vücudun sıhhɑtlisini, ɑhlɑkın fɑziletlisini, evlɑdın edeplisini nɑsip ve müesser eylesin. Hɑyırlı Cumɑlɑr…

Sevgili Peygamberimiz (s.a.s) şöyle buyuruyor: “Dünyada kimsesiz bir garip yahut gelip geçen bir yolcu gibi ol!”[2]

En yeni resimli cuma mesajları

Allah ölmeden önce tevbeyi, ölüm anında şahadeti, ahirette cennetini, cennetinde cemalini göstermeyi nasip etsin. Amin. Hayırlı Nurlu Cumalar.

Ey İnsanoğlu! Gaflet uykusundan uyanın! Bekliyor bizi bu o dehşetli günler tövbe edin kardeşler Allah affeder. Ramazan ayınız mübarek olsun, hayırlı Cumalar.

Kaynak : T.C. Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığı, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, pinterest, yenisafak, hurriyet

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı