Ne Demek

Ev Merdiven Asansörü nedir?

Konfor ve Rahatlık İçin.

Merdivenleri yürümekte zorlandığınızda evinizde nasıl kalabileceğinizi düşünüyorsunuz? Yoksa sadece daha fazla konfor ve rahatlık mı arıyorsunuz? Merdiven asansörleri, bilindiği gibi, hareket sorunu olanların acı verici zor merdivenleri kolaylıkla çıkabilmeleri için uygun bir yoldur. Merdiven asansörü merdivenin duvarına monte edilmiş bir palet ve palete bağlı bir motorlu sandalyeye sahiptir. Sandalye, sizi merdivenlerin uçuşuna rahatça götürecek güvenli bir koltuktur. Motorlu sandalyeyi uygun bir hızda hareket ettirir. Başka birinin kullanması gerektiğinde bir ‘çağırma ve gönderme’ düğmesi de kullanabilirsiniz. Merdiven asansörü özgürlük ve yukarı aşağı hareket imkanı sunmaktadır.

Mevcut Merdiven Asansörü Çeşitleri.

Ev için mevcut üç ana merdiven asansörü; düz merdiven asansörleri, kavisli merdiven asansörleri ve dış mekân merdiven asansörleri üretilmektedir.

Düz Merdiven Asansörleri – Düz bir şekilde ikinci kata, doğrudan bir bodrum veya daha düşük seviyedeki merdivenler için tasarlanmıştır. Standart raylar kullanılır ve montaj süresi genellikle çok kısa düzeydedir.

Foto: Bruno kavisli merdiven asansörü

Kavisli Merdiven Asansörü.

Merdivenin ortasında veya altında bir eğri, viraj veya iniş olan uygulamalar için gereklidir. Kavisli merdivenler için kurulum, benzersiz merdiveninize uyacak şekilde özel bir ray inşa etmeyi içerir ve kurulumu daha uzun sürebilir.

ev merdiven asansörü
Foto: Bruno dış mekan merdiven asansörü

Dış Mekân Merdiven Asansörleri.

Genellikle sundurmalara, verandalara monte edilir veya bir iskeleye giden engebeli arazide gezinmeye yardımcı olur. Merdivenlerin düz veya kavisli olmasına bağlı olarak özelleştirme gerekebilir. Açık hava merdivenleri, deniz suyu ve hava koşullarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Birçok merdiven asansörü şirketi, modelleri ile standart olarak veya ek bir eklenti veya yükseltme olarak aşağıdaki özellikleri sunar.

Katlanır Koltuk ve Ayaklık.

Merdiven boşluğunun kullanılmadığı zamanlarda kapladığı alanı en aza indirmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bazı modeller, koltuk kaldırıldığında ayak dayamasını otomatik olarak katlayan bir güç seçeneği sunar.

Döner Koltuk.

Merdiven asansöründen çok daha güvenli bir çıkış için kullanıcının koltuğu açık merdivenlerden uzağa döndürmesini sağlar.

Ayarlanabilir / Özelleştirilebilir Sandalyeler.

Ayarlanabilir koltuk yüksekliği ve kolçak genişliği şeklinde ek konfor çok daha yumuşak bir sürüş sağlar.

Emniyet Kemeri ve Güvenlik Sensörleri.

Otomotiv sınıfı emniyet kemerleri, merdiven asansörü hareket halindeyken üzerindeki kişiyi güvenli bir şekilde sandalyede tutmaya yardımcı olur. Güvenlik sensörleri merdivenlerde merdiven asansörünün işlevini engelleyebilecek nesneleri algılayabilir.

Uzaktan Kumandalar.

Merdiven asansörünü merdivenlerden yukarı ve aşağı otomatik olarak “aramak veya göndermek” için kullanılabilir ve birden fazla kullanıcının merdiven asansörünü kullanmasına olanak sağlar.

Bir Merdiven Asansörü Şirketini Değerlendirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her bir şirketi değerlendirirken ve istediğiniz yüksek kaliteli ürün olmasını sağlarken aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

  • Merdiven asansörü için harcamak istediğiniz fiyat aralığı nedir?
  • Şirket bir ödeme planı sunuyor mu?
  • Şirket kaç farklı merdiven asansörü üretiyor?
  • Açık veya kapalı bir merdivene mi ihtiyacınız var?
  • Şirket kaç yıl garanti sunacak?
  • Ürüne dahil edilen güvenlik özellikleri nelerdir?
  • Merdiven asansörünü kendiniz mi montaj yapacaksınız yoksa profesyonel kurulum gerektiriyor mu?
  • Merdiven asansörü bir elektrik kesintisini nasıl çalışıyor?
  • Merdiven asansörü pille mi çalışıyor yoksa elektrikli mi?
  • Merdiven asansörünü almak veya kiralamak mı istiyorsunuz?

Yukarıdaki soruları cevaplarken, yaşlanan sevdiğiniz kişinin hem şimdiki hem de gelecekteki ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun. Her şirketin araştırması ve gözden geçirilmesi ile farkında olun. Bilgili bir tüketici olmak sizi mümkün olan en iyi konuma getirecektir.

En İyi 10 Merdiven Asansörü Şirketi.

 

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı