Most Popular

Yeni Yamaha Tenere 700 2020 (İlk Sürüş İncelemesi).

Kaynak Video : Misterzam.

Yeni Yamaha Ténéré 700 2020 (First Ride Review). ADV pazarı orta ağırlıkta makinelere doğru bir eğilim gösterdiği için, KTM 790 Adventure’dan sonra belki de en çok beklenen yeni bisiklet MT-07’nin kompakt ve tork açısından zengin Crossplane paralel ikizine dayanan #Yamaha#2020#Ténéré​ 00’dır. 2016’nın sonlarından bu yana Dakar tarzı agresif sürüş sekansları içeren aksiyon dolu videolarla alay edildikten sonra, Ténéré 700 veya T7 nihayet burada ve prototip kadar sert değil. Ama sorun değil, çünkü çoğumuz Afrika’nın kum tepelerinde 6 kez Yamaha Dakar Şampiyonu Stephane Peterhansel gibi ata binemeyiz.
Yamaha’nın kadrosuna hızlı bir bakış, WR250R ve Super Ténéré T12 arasındaki sokaklarda yasal ancak kirlenmeye değer dizilişinde bir boşluğu ortaya koyuyor ve şu anda BMW, KTM ve Triumph tarafından işgal edilen orta siklet ADV segmentinde başka bir oyuncu için bolca yer var . Çoğu üretici, sürüş modları, IMU’lar, telden sürüş gaz kelebeği, çekiş kontrolü, tekerlekli kontrol, eğim açısına özel ABS, elektronik süspansiyon, renkli TFT çizgiler ve daha fazlasıyla elektronik yardım silah yarışını tam olarak benimsemiştir. birçok sürücü yardımına ihtiyacınız var veya bunun için para ödemeye hazır mısınız? T7 dramatik bir harekettir – tek sürücü yardımcısı, durdurulduğunda değiştirilebilir olan ve iyi çalışan ABS’dir. Zamanının çoğunu herhangi bir elektronik müdahale olmaksızın hafif arazi motosikletlerinde geçiren biri olarak, hafif debriyajı, yumuşak vites değiştirme özelliği ve mükemmel yakıt doldurması ile Ténéré 700’de kendimi hemen rahat hissettim.
MX botumu 34,6 inç yüksekliğindeki dar YZ tarzı koltuğun üzerinde sallamak (ayrıca daha alçak bir koltuk ve koltuğu 1,5 inç düşüren arka bağlantı mevcuttur), nispeten dar bir tank ve yarım waffle kulplu rahat geniş konik gidon ortaya çıkarır. plastik el korumaları ile korunmaktadır. Katlanabilir tırtıklı ayak dayamaları, yolda sürüş için çıkarılabilir kauçuk eklere sahiptir ve hem fren hem de vites kolu, arazi motosikleti gibi katlanabilir uçlara sahiptir. Alüminyum koruma plakası, kaya çarpmalarından korur (ve bazen gong olarak ikiye katlanır) ve ön çamurluk, daha uzun tam yumrulu lastikler ve çamurluk için yer sağlamak için 8 mm’yi ayarlar.
Dikey olarak şekillendirilmiş yüksek LCD ekran, tach, vites ekranı, hız ve saat ile okunması kolaydır. Sağ kavrama şalterini kullanarak, hava sıcaklığı, iki sıfırlanabilir mesafe ölçer, mevcut ve ortalama yakıt tüketimi dahil diğer modlar arasında geçiş yapabilir ve ABS’yi doğrudan ekrandan devre dışı bırakabilirsiniz. Ne yazık ki, bir grupta tozlu bir yolu bombalamak, ekranı neredeyse işe yaramaz hale getiriyor. Yumuşak bir bez getirin. Ve engebeli yollar ekranı epeyce titreterek uzun ömürlülüğünü merak etmemize neden oldu. LCD’nin üzerindeki sağlam çapraz çubuk, GPS, GoPro, telefon vb. Montajı için harika olmalıdır. Bir 12V priz standarttır ve bir diğeri için yer vardır. Yeni 2020 Yamaha Ténéré 700 | İlk Sürüş İncelemesi. Misterzam.

Yamaha Tenere

Yeni Yamaha Tenere
Yeni Yamaha Tenere 700

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı