Online Hız Testi 24 – 100

İnternet hız testi için

  • Oynamak istediğiniz cihazı ve ağı kullanın.
  • Güçlü bir Wi-Fi veya Ethernet bağlantınız olsun.
  • Mevcut indirmeleri veya dosya paylaşımını durdurun.
  • Video ve müzik gibi diğer sekmeleri veya akış hizmetlerini kapatın.
  • Günün farklı saatlerinde hız testi yapın.

Geniş Bant Hız Testi, geniş bant hızınızı saniyeler içinde analiz eden, kullanımı ücretsiz bir hizmettir. ADSL geniş bant, kablo / fiber optik geniş bant ve mobil geniş bant dahil olmak üzere çeşitli geniş bant bağlantı türlerinde hızları ölçebilir.

Geniş bant hız denetleyicimizin olabildiğince doğru olmasını sağlamaya çalışsak da, hız testi sonuçlarının yalnızca test sırasında geniş bant bağlantınızın anlık görüntüsünü temsil ettiğini lütfen unutmayın. Geniş bant bağlantınızın genel performansının kesin bir ölçüsü olarak görülmemelidirler. Evinizdeki cihaz sayısından mahallenizdeki interneti kullanan kişi sayısına kadar hız testinizi etkileyebilecek birçok farklı faktör vardır.

Bağımsız hız testi hakkında

Nursun.net bu bağımsız hız testini çalıştırmak için nperf.com/tr/  uygulamasını kullanmaktadır. Bu testi çalıştırmak, bağlantı hızınıza bağlı olarak 40 MB’ın üzerinde veri aktarabilir. Mobil veri ücretleri uygulanabilir. Testi çalıştırmak için, nperf.com adresine bağlanacaksınız ve IP adresiniz onlarla paylaşılacak ve gizlilik politikalarına uygun olarak onlar tarafından işlenecektir.

Hız testi, internet bağlantınızın kalitesi hakkında genel bir fikir verir, ancak sürekliliğini garanti etmez. Oyun deneyiminiz, cihazınız, İnternet servis sağlayıcınız ve indirme işlemleri, dosya paylaşımları ve akış gibi diğer bant genişliği tüketen etkinlikler gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Hız testi internet servis sağlayıcınızın sunduğu İnternet hizmetine ait veri yükleme (upload – Mbps), veri indirme (download – Mbps) ve anlık gecikme (ms) süresi, hız değerlerini doğru bir şekilde ölçmenizi sağlayan özel bir algoritmaya dayanır.

Hız testi uygulamamız tüm bağlantı türleri ADSL hız testi, VDSL hız testi, kablonet hız testi, fiber optik hız testi, uydu hız testi, wifi hız testi, wimax hız testi, hücresel 2G / 3G, 4G hız testi (LTE), 5G hız testi, Gigabit LTE hız testi, starlink speed tests ve tüm geniş bant ve mobil hız testi bağlantılarla uyumludur.

İnternet hız testi sonuçları konumunuza ve şebekenizin anlık trafik yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

* İndirme, karşıya yükleme hızını ve gecikme süresini (ping) test et
* LTE hız testi: Mobil sağlayıcının hızını kontrol et
* WiFi hız testi: WiFi bağlantı noktasının, netinin ve internet servis sağlayıcının internet hızını analiz et
* İnternet hizmet sağlayıcının verdiği hizmet sözünü yerine getirip getirmediğini kontrol et ve doğrula.
* Her bir hız testi için özel bir görüntü ile testlerini sosyal medyada arkadaşlarınla ve takipçilerinle paylaşmanı kolaylaştırdık.

internet Hız Testi Nasıl Yapılır?

Testlerinizi nasıl iyileştirebilirsiniz?

Lütfen testi iyileştirmek için, ağınıza bağlı bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki (diğer bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar, oyun konsolları) tüm indirmeleri durdurun.

Daha yüksek hızlar için yavaş olan WiFi ya da elektrik hattı bağlantıları yerine kablolu bağlantıyı tercih edin.

Sonuçların stabil olduğunu kontrol etmek için testi birkaç kez tekrarlayın.

İnternet hız testi ile cihazınızın internet bağlantı hızı ve kalitesini ölçebilirsiniz. Speed test olarak da bilinen bu işlem, internet bağlantınızı farklı açılardan izleyen ardışık testler yaparak belirlemektedir. Bu testler ping (gecikme), yükleme hızı ve indirme hızı olarak yapılmaktadır. Hız testi değerlerinin her biri daha sonra detaylarını bulabileceğiniz bağlantı hızı ile ilgili belirli kaliteyi ortaya koymaktadır. Bütün bu değerlerin birlikte değerlendirilmesi neticesinde internet hızınızın tam değeri belirlenir. Ancak bunun öncesinde bu testlerin her birinin nasıl düzenlendiğine bir göz atalım.

İndirme hızı nedir?

İndirme Hız Testi Nasıl Yapılır?

Yükleme hızı nedir?

Ping testi nedir?

Ping testi nasıl Yapılır?

İnternet bağlantınız ne kadar hızlı?

İnternet hızım çok yavaş. Ne yapmam gerekir?

Hızlı, kolay, tek dokunuşla bağlantı internet hız testi için hız testi’i kullanın, Dünya çapındaki sunucu ağımız sayesinde her yerde doğru.

Milyonlarca kullanıcı, internet hızını test etmek için sektördeki profesyoneller tarafından her gün güvenilmektedir:

– İndirme, yükleme, ping ve jitter değerinizi öğrenin.

– Ücretsiz hız testi mizle gizli ve güvende kalın.

– Gerçek zamanlı grafikler bağlantı tutarlılığını gösterir.

– Bir dosyanın indirilmesini simüle etmek için tek bir bağlantıyla veya maksimum hızı anlamak için birden fazla bağlantıyla test edin.

– Size vaat edilen hızı doğrulayın

– Ayrıntılı raporlama ile geçmiş testleri takip edin

– Sonuçlarınızı kolayca paylaşın

Reklamsız! hız testi keyfini çıkarın,

En doğru speed testi sonucuna ulaşabilmek için aşağıdaki işlemleri yapmanızı öneririz.

  • Speed Testi sayfası haricindeki tüm internet sayfalarını kapatın.
  • Bilgisayarda/mobil cihazda çalışan diğer program/uygulamaları kapatın.

Not: Kablosuz bağlantıda modemin konumuna göre hız performansı değişebilir. Daha doğru sonuca ulaşabilmek için bilgisayarınızı ethernet kablosuyla modeminize bağlayıp testi başlatabilirsiniz.

speed test

Ayrıca; hız testiniz internet kullanımının yoğunluğuna (aynı saatte size yakın bölgelerde internet kullanan kişi sayısı), ev içi bağlantınızın kalitesine, ev içinde internete bağlanan diğer uygulama ve cihazların sayısına (Tivibu, bilgisayar, cep telefonu vb) ve modem ayarlarınıza göre değişiklik gösterebilir.

Değerli ziyaretçi, Sayfamızdaki hız testi uygulaması nPerf e aittir. internet hız testi (speed test) birçok ülkede ve ülkemizde de kabul görmüş hızlı ve güvenli sonuçlar sağlayan, kendini kanıtlamış bir kuruluştur. Hız testi nizi aynı zamanda nperf.com/tr/ adresinden de yapabilirsiniz.