Sağlık

Balın Çocuklar İçin 6 Sağlık Faydası.

Bal doğanın insanlığa en tatlı armağanıdır. Çok eski zamanlardan beri birçok kişinin dikkatini çeken bu tatlı sıvı altının muhteşem bir çekiciliği var. Süper bir gıda olarak, sadece harika bir tadı olmakla kalmaz, aynı zamanda her yaştan insana, özellikle de çocuklara çok sayıda sağlık yararı sağlama konusunda bir seçenek sunmaktadır.

Baştan çıkarıcı rengi ve aroması bir yana, Bal çoğu yemeğin temelini oluşturur. Öksürük ve soğuk algınlığı, grip, egzama ve yaralar gibi hastalıkları tedavi etmek için ev ilaçlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Antioksidanlar, flavonoidler, mineraller, vitaminler ve diğer temel besinler ve antiseptikler ve antibakteriyel özellikler açısından zengin; Bal, diğer her şey başarısız olduğunda güvenle güvenebileceğiniz güçlü bir besindir.  

Balın faydaları çok olmakla birlikte, acil durumlarda veya soğuk algınlığı ve öksürük gibi hastalıklarda çocuklara bal vermenin onları çabucak rahatlatabileceğini biliyor muydunuz? Her seferinde bir çocuk doktoruna gitmekten ve çocuğunuzu gelecekte gelişmekte olan sindirim sistemi ve diğer hayati organları için tehlikeli olabilecek ilaçlara maruz bırakmaktan her gün daha iyidir.

Balın çocuklar için sağlığa faydaları nelerdir?

 1. Öksürük ve soğuk algınlığından kurtulmak için.
 2. Sağlıklı sindirim sisteminin teşviki için.
 3. Yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.
 4. Enerjiyi artırır.
 5. Doğal multivitamin tedarikçisi.
 6. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

şuna bir bak balın faydaları Çocuklar için ayrıntılı olarak ve doğal ev ilaçları yapmak için balı nasıl kullanabileceğiniz:

Öksürük ve soğuk algınlığından kurtulmak için:

Çocuklar, mevsim değişikliğiyle birlikte gelen hastalıklara ve sorunlara karşı savunmasızdır. Öksürük ve soğuk bunların arasında en yaygın olanıdır. Balın çocuklar için faydaları, onları burun akıntısı, hafif ateş, tahriş veya boğaz ağrısı ve hapşırma gibi soğuk algınlığı ve öksürük semptomlarından kurtarmayı içerir. Balın virüse, bakteriye veya mantara neden olan enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olan antiviral, antibakteriyel ve antioksidan özellikleri vardır. Bu sorunları ve altta yatan semptomları kökten tedavi edin.

Çocuğunuzdaki soğuk algınlığı ve öksürük semptomlarını tedavi etmek için bu etkili bal bazlı evde çareyi hazırlayın:

Yöntem:

 • 1 yemek kaşığı ılık bal ile ¼ yemek kaşığı tarçın tozunu karıştırın
 • Çocuğunuza günde iki kez veya semptomlar kaybolana kadar verin.

Çocuğunuza iyi bir gece uykusu vermesine yardımcı olacağı için tercihen yatmadan önce verin.

Zencefil ve Bal kombinasyonunu kullanmak da öksürük ve soğuk algınlığı tedavisinde iyi bilinen ev ilaçlarından biridir. Bu çareyi sorunsuz bir şekilde elde etmek istiyorsanız, Bal kullanın. öksürük için zencefil ve bal.

Bal Sağlıklı sindirim sisteminin teşviki için:

Balın çocuklar için bilinen birçok faydası arasında, balın sindirim sistemini iyileştirmek için kullanılması en yaygın olarak uygulananıdır. Bal tüketimi, sindirim sistemini herhangi bir tıkanıklıktan uzak tutarak ve bağırsak hareketini düzenleyerek fayda sağlar. Ayrıca hazımsızlık, kabızlık, şişkinlik ve gaz gibi mide enfeksiyonlarında rahatlama sağlamaya yardımcı olur. Çocuğunuz sık sık mide rahatsızlıklarından şikayet ediyorsa, aşağıdaki tarifi hazırlayın ve ona düzenli olarak besleyin. Bal mideyi yatıştırır ve sindirim sistemini sağlıklı ve mutlu tutar.

 • Bir fincan siyah çay hazırlayın.
 • Birkaç damla taze sıkılmış zencefil suyu ekleyin.
 • Bir çay kaşığı bal karıştırın.
 • Etkili sonuçlar için çocuğunuza günde en az iki kez içmesi için verin.

Bal Yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur:

Balın çocuklar için faydaları arasında sıyrık, yanık, kesik vb. sebeplerle oluşan yaraların iyileşmesine yardımcı olmak da vardır. Balın tedavi edici özellikleri ve zengin antibakteriyel ve antifungal özellikleri, enfekte yaranın düzgün ve düzenli bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur. Çocuğunuzun eve bir kesik veya yara ile gelmesi durumunda, sadece suyla yıkayın ve etkilenen bölgeye küçük bir damla Bal sürün. Nazikçe ovalayın ve kesik derinse üzerine bandaj uygulayın.

Bal Enerjiyi artırır:

Çocuğunuzun enerji seviyelerini yükseltmek söz konusu olduğunda, ona bir kaşık dolusu Bal vermekten daha iyi bir şey olamaz. Sadece tadı harika değil, aynı zamanda vücudun gün boyu enerjik kalmak için kullandığı yakıtı sağlayan zengin bir karbonhidrat kaynağıdır. Bir yemek kaşığı bal kabaca 17 gram karbonhidrat sağlar. Bal ayrıca bir çocuğun günlük beslenme ihtiyacını tamamlayan iyi miktarda vitamin, mineral, kalsiyum, magnezyum ve amino asit içerir.

Bal Doğal multivitamin kaynağıdır:

Çocuklar için bal sadece tıbbi ve diğer faydaları nedeniyle değil, aynı zamanda büyüme çağındaki bir çocuk için gerekli olan doğal bir multivitamin kaynağı olduğu için de iyidir. Zengin bir temel besin ve vitamin deposu olarak, günlük bir Bal dozu, çocuğunuzun gelişen kemikleri, kasları ve vücudunun sahip olacağı multivitamin gereksinimlerini kolayca karşılayabilir.

Bal Bağışıklık sistemini güçlendirir:

Balın vücuttaki bağışıklık hücrelerinin üretimini uyardığı ve böylece bağışıklık sistemini sağlıklı ve güçlü tuttuğu bilinmektedir. Antibakteriyel ve antioksidan özellikleri, mikrop ve bakteri saldırılarına karşı savaşmaya yardımcı olur ve vücudunuzdaki herhangi bir saldırıya dayanacak gücü sağlar.

Bal, çocuklar için sağlıklı bir diyet olarak kabul edilse de, bir yaşından küçük çocuklara verilmemelidir. Çocuğunuzu Bal ile tanıştırmadan önce, her zaman şu noktaları aklınızda bulundurun:

 • Çocuğunuzda Bal alerjisi olup olmadığını kontrol edin. Çoğu çocuk Balı sindiremez veya bal, onlarda bir tür gıda zehirlenmesi olan botulizme neden olur. Çocuğunuza Bal verdikten sonra, onlarda herhangi bir rahatsızlık veya mide rahatsızlığı belirtisi olup olmadığına dikkat edin. Çocuk mide ağrısından şikayet ederse, çocuk doktorunuzla temasa geçin.
 • Bazı durumlarda, bir çocuk polen alerjisine de yakalanabilir. Balda geride kalan bazı polen izleri bulunduğundan, çocuğunuzun hassas sindirim sisteminin buna kolay alışmama olasılığı vardır.
 • Çocuğunuza uygun bir Bal seçerken, sertifikalı saf bir Bal çeşidini tercih edin. Sırf daha ucuz diye, yerli veya sertifikasız bal satın almak, çocuğunuzun sağlığı için ölümcül olabilir. Güvenilir bir Bal her zaman daha iyi bir seçenektir. 

Bugün bir şişe Bal alın!