Mobil Uygulama

Çocukların cep telefonunda yapılması gereken ayarlar.

Çocukların ilk telefonu genellikle aile üyelerinden kalan ikinci el telefonlardır. Bir çocuğun anne, babasından veya kardeşlerinden kalan mobil telefonu kullanması doğal bir durumdur. Bununla birlikte küçükleri kötü içeriklerden korumak ve sorunlar yaşamak istemiyorsak, mobil telefonu çocuğa teslim etmeden önce telefonu düzenlemelisiniz. Sonuçta kullanılmış bir mobil telefonu çocuğumuza teslim etmeden önce güvenli hale getirmemiz gerekir. Kişilerin Cep telefonlarında görüntüler, kişisel veriler ve özel uygulamalar bulunabilir. Mobil telefonu yeniden yapılandırmak sadece birkaç dakika alır ve bu nedenle depolanmış eski bilgilerimizden ve de mobil cihazdaki ufak sorunlardan kurtulmuş oluruz. Şimdi eski bir telefonu yeniden hayata döndürelim ve çocuğun becerilerini geliştirmesini takip edelim.

cep telefonu cocuk ayarları

Haydi nasıl yapacağınızı adım adım görelim.

• Mobil telefondaki bilgileri yedekleyin.
• Mobil telefondaki içeriklerin tamamını silin.
• Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayın.
Artık cihazınız temizdir.
• Telefonu çocuk için özelleştirin.

Telefonu fabrika ayarlarına sıfırladığınızda kullanıcı hesabı yapılandırmanız gerekir. Bu aşamada ebeveyn kontrolünde denetlenen bir hesap olarak IOS cihazlarda Aile Paylaşımı ya da Android cihazlarda Family Link’i yapılandırabilirsiniz. Hesap kurulumu yapıldıktan sonra çocuğunuzun kullanabileceği uygulama ve oyunları yükleyebilirsiniz. Tüm bu işlemlerden sonra günlük kullanım süresi hakkında sınırlamaların olacağını konuşun.

Çocuklarınızdaki eski telefonlar ile ilgili deneyimleriniz var mı? Deneyimlerinizi yorumlar kısmında diğer aile üyeleri ile paylaşmanızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı