Teknoloji

Teknoloji ne demek?

Teknolojinin nedir;

Teknoloji, sorunları çözmek ve ihtiyaçları gidermek için araçlar yaratma, işleme eylemleri, tasarım ve malzeme teminine adanmış bir bilgi birikimidir. Teknoloji terimi aslında kapsamlı bir ifadedir ve herkes anlamını bilir. Bizler kısaca günlük hayatımızda çeşitli görevleri yapmak için ve hayatımızı kolaylaştırmak için kullanılan ürünler ve işlemler olarak tanımlayabiliriz. Çağımızda teknoloji kelimesini neredeyse her gün en az bir kere telaffuz etmeye başladık. İnsanlar herhangi bir teknolojik sistemin en önemli parçası haline gelmiştir.

Teknoloji teriminin Latince’deki karşılığı “Technoslogos”dur. Buradaki “Techne” kelimesi yapmak anlamına gelirken “Logos” kelimesi de bilmek anlamına gelmektedir. Alet edevat gibi şeylerin yapılması için gereken bilgi ve yeteneği ifade etmektedir.

Teknoloji problemleri çözmek için kullanılan bilim uygulamasıdır. Teknoloji ve bilim belirli görevleri yerine getirmek için birlikte çalışan farklı konular olduğunu bilmek önemlidir. Teknoloji iyi uygulanırsa, insanlara fayda sağlar, fakat kötü amaçlı olarak kullanılırsa bunun tersi olacaktır.

Kısacası; az ile daha fazla üretkenlik ifade eder.

teknoloji-tasarım-ne-demek-technology
Teknoloji tanımı

Ülkelerin Teknolojik sıralaması.