Yaşam

İstanbul Hava Durumu.

5 Günlük İstanbul Hava Durumu.

İstanbul ilinin en güncel hava durumu tahmini. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) verileri olarak eksiksiz ve anlık olarak sunmaktadır. 

Günlük en yüksek ve en düşük değerler, geçmiş yıllara ait ortalamalar da dahil olmak üzere İstanbul hava durumu, Türkiye için aylık hava durumu tahmini.

BÖLGEMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA

TEKİRDAĞ HAVA DURUMU

BURSA HAVA DURUMU

EDİRNE HAVA DURUMU

KOCAELİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus, yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden itibaren Kuzey Ege’nin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve kısa süreli fırtına (60-75 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

İstanbul şehrine seyahat etmek mi istiyorsunuz?

  • Saatlik tahminlerde “Beklenen Hadise” kısmında verilen hava durumu, geçmiş 3 saatlik periyot içindeki hâkim hava durumunu göstermektedir.
  • Saatlik tahminlerde “Rüzgâr Hamlesi” kısmında verilen değer, geçmiş 3 saatlik periyot içinde rüzgâr hızındaki ani artışı temsil etmektedir.
  • Saatlik tahminlerde “Hissedilen sıcaklık“, aynı saatte tahmin edilen hava sıcaklığı ile nispi nem ve rüzgâr değerlerine göre hesaplanmaktadır. Bu sıcaklık, iklimsel çevre, giysilerin ısı direnci, vücut yapısı ve kişisel durumdan olduğu kadar, termometre sıcaklığı, nispi nem, rüzgâr ve radyasyon gibi dört meteorolojik faktörden etkilendiği için sübjektif bir kavramdır.
  • Diğer tahmin bilgileri, tahmini yapılan zaman civarında beklenen değerleri göstermektedir.
  • Bu sayfada kullanılan HAVA TAHMİNİ simgeleri ve SON DURUM simgeleri nin açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul hava durumu için sunulan veriler, sadece tahmin amaçlıdır.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı