Trend

Forbes dergisine göre Dünya’nın en zengin 10 insanı.

Dünyanın en zengin 10 insanı.

Jeff Bezos üst üste üçüncü yıl boyunca dünyanın en zengin insanların listesinin başında yer.

Jeff Bezos. Amazon.

Jeff Bezos üst üste üçüncü kez listenin başında yer alıyor. Amazon’un kurucusunun servetinin yaklaşık 113 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Birkaç gün önce, Korona viruse karşı mücadede çeşitli Amerikan gıda bankalarına 100 milyon dolar bağışta bulundu.

Bill Gates, Microsoft.

Bilgisayar devi Microsoft’un girişimci ve hayırsever kurucularından biri bu yıl ikinci oldu. 65 yaşındaki Amerikalı’nın 98 milyar dolarlık serveti var. Bill de Bill ve Melinda Gates Vakfı sayesinde büyük sosyal hizmet yapar, sağlık ve eğitim öncelikle en dezavantajlı alanlarda yönelik adanmış.

Bernard Arnault, LVMH Grubu.

Fransız işadamının 76 milyar dolarlık bir serveti olduğu tahmin ediliyor. Bir sanat sever ve koleksiyoncu olarak bilinen, o çok sayıda himaye kampanyaları başlattı. Onun şirket LVMH daha iyi Louis Vuitton olarak bilinir ve dünya çapında 76 lüks markaların bir holding oluşturur.

Warren Büfe, Berkshire Hathaway.

89 yaşındaki Amerikalı girişimci dünyanın en büyük yatırımcılarından biri. Hazineyaptığınız para 67.5 milyar dolara kadar çıkıyor. Warren, gezegendeki en zengin insanlardan biri olmasına rağmen, diğer girişimcileri görmeye alışdığı lüksten uzakta sade bir hayat yaşamasıyla tanınıyor.

Larry Ellison, Kahin.

Larry 75 yaşında amerikalı bir girişimci ve bilgisayar bilimcisi. Oracle’ın kurucusu 1977’den 2015’e kadar 59.000 kişilik bir servete sahip şirketin CEO’su oldu. Oracle, merkezi Kaliforniya’nın Redwood City kentinde bulunan bir bilgisayar şirketidir.

Amancio Ortega, Inditex.

İspanyol coronavirus krizi ile yaptığı eylemlerin çöküşü nedeniyle sıralamasında altıncı düşer. Serveti 55.1 milyar dolar. Amancio, Zara, Massimo Dutti, Pull & Bear veya Bershka gibi markaların ait olduğu bir tekstil grubu olan Inditex’in sahibidir. Şirketinin dünya çapında 152.000’den az çalışanı ve 7000’den fazla mağazası bulunmaktadır.

Mark Zuckerberg, Facebook.

Facebook’un kurucusu teknoloji sektöründe devrim yapmak için geldi ve şimdi inanılmaz 54,7 milyar dolar hazineleri. Ayrıca Instagram fotoğraf uygulaması ve whatsApp mesajlaşma uygulamasına sahip olmasıyla da tanınıyor, ayrıca veri sömürüsünde dünya liderlerinden biri.

Jim Walton, WallMart.

Walmart’ın kurucusu Sam Walton’ın en küçük oğludur ve serveti 54.6 milyar dolara ulaşır. Walmart Amerika Birleşik Devletleri’nde en büyük mağaza zinciri ve Sam Walton tarafından 1962 yılında kurulmuştur. Amerika Birleşik Devletleri, Cánada, Meksika, Japonya veya Hindistan’da çeşitli ülkelerde faaliyet gösteren markanın mağazalarında 2 milyondan fazla çalışanı bulunmaktadır.

Alice Walton, Walmart.

Walmart kurucusu Sam Walton kızı ve 71, o dünyanın en zengin kadını olmaktan onur ve hazineleri $54.4 milyar. Walmart Amerika Birleşik Devletleri’nde en büyük mağaza zinciri ve 1962 yılında kurulmuştur. Amerika Birleşik Devletleri, Cánada, Meksika, Japonya veya Hindistan’da çeşitli ülkelerde faaliyet gösteren markanın mağazalarında 2 milyondan fazla çalışanı bulunmaktadır.

Rob Walton, Walmart.

Walmart’ın kurucusu Sam Walton’ın en büyük oğludur. Serveti 54.1 milyar dolar. Walmart Amerika Birleşik Devletleri’nde en büyük mağaza zinciri ve Sam Walton tarafından 1962 yılında Arkansas merkezli kurulmuştur. Amerika Birleşik Devletleri, Cánada, Meksika, Japonya veya Hindistan’da çeşitli ülkelerde faaliyet gösteren markanın mağazalarında 2 milyondan fazla çalışanı bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı