Yiyecek

Mısır nasıl patlatılır?

Patlak Mısır.

Patlamış mısır, çocuklar ve yetişkinler için harika bir atıştırmalıktır. Satın aldığımız paketlenmiş patlak mısırın birçoğu, çocuklarımıza yedirmek istediğimiz ilave bileşenler içerebilir. Ev yapımı patlamış mısır yapmak çok kolaydır ve ekleyeceğiniz malzemeler bize kalmıştır.

Taze patlamış mısırın tadı gibi bir şey yoktur. Yanmış mısır ya da patlamamış mısır çekirdekleri istenmeyen bir durumdur. Eğer daha önce hiç mısır patlatmadıysanız, işin başındasınız demektir. Bu basit adımları izleyin ve her seferinde neredeyse mükemmel patlamış mısır hazırlayın. En iyi ipucu tencereye yakın durmak ve kulak vermektir. Patlamış mısır hazırlarken çıkardığı ses, ne zaman hazır olduğuna dair en iyi ipucunu size söyleyecektir.

Set Üstü Ocakta Mısır Patlatmanın İpuçları.

1. Adım: Tencerenizin altını örtecek kadar bitkisel yağ dökün, orta ateşte açın. Tencerenin ısınmasını sağlayın. Yağınız kızgın hale gelmelidir. Unutmayın aşırı ısı yağınızın yanmasına sebep olacaktır.
2. Adım: Tencerenin tabanını tek sıra örtecek kadar mısır ekleyin, mısır çekirdekleri yağ ile kaplamak için sallayın ve kapakla örtün. Unutmayın çok fazla mısır çekirdeği kapağı zorlayacaktır.
3. Adım: Mısırlarınız 3 dakika içinde patlamaya başlayacaktır. Yoğun bir patlamadan sonra patlama yavaşlayacaktır, patlama sesini dinleyin patlamalar arasında 2 saniye kadar süre geçtiğinde. Ocağı kapatın ve tencereyi ocaktan alın. Buhar kaçmasını sağlamak üzere kapağını aralayın. Dikkat tencereden çıkan kızgın buhardan ve patlamaya devam eden mısırlardan uzak durun, el ve yüzünüzü yakabilir.
4. Adım: Tuz, baharat ekleyin ve tadını çıkarın.m

Peki patlamış mısırı taze saklamanın en iyi yolu nedir?

Hava geçirmez kaplar – plastik ya da cam kaplar, özellikle dolap gibi serin bir yerde saklandıklarında nem kaybını önlemek için en iyi seçeneğinizdir. Buzdolabından kaçının. Bazıları, soğuk depolamanın patlamış mısır tadını daha iyi hale getirdiğini söylüyor, ancak çoğu buzdolabındaki düşük nem mısırları kurutabiliyor.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı